Przewaga hydraulicznych pomp osiowo-tłoczkowych serii PA oraz PAC HydroLeduc nad pompami tłoczkowymi innych producentów podzespołów hydrauliki siłowej objawia się przede wszystkim w samej idei uzyskania maksymalnych osiągów w ograniczonej przestrzeni i przy akceptowalnych kosztach. Najważniejsza zaleta kryje się w konstrukcji tłoka i jego współpracy ze skośną tarczą pompy hydraulicznej.
Tłok dostarczanych przez Hydromit pomp PA i PAC osadzony jest w specjalnym gnieździe smarowanym ciśnieniem roboczym pompy. Otworami wewnątrz tłoka olej o ciśnieniu roboczym układu hydraulicznego podawany jest bezpośrednio w miejsce współpracy główki tłoka z tarczą. Widać wyraźnie, że kiedy zwiększają się wymagania w stosunku do pompy, gdyż rośnie ciśnienie w układzie, ten newralgiczny punkt jest smarowany wydajniej. Można powiedzieć, że wydajność smarowania dostosowuje się do warunków pracy pompy. W ciągu wielu lat używania tego rodzaju pomp nie stwierdzono zatarcia tego elementu.
Nie może tu wystąpić także zjawisko odrywania się tłoka od tarczy przy zbyt wysokich obrotach, kiedy w innych pompach ruch powrotny tłoka wymuszany sprężyną jest zbyt powolny w stosunku do prędkości obrotowej wałka. W pompach serii PA i PAC ruch powrotny tłoka jest wymuszony konstrukcją jego główki, która osadzona jest we wspomnianym wyżej gnieździe. Taka konstrukcja zapewnia odporność na podwyższone obroty oraz chroni przed zjawiskiem kawitacji.